A Dugonics Társaság Ifjúsági Tagozata
XX. MŰVÉSZETI FESZTIVÁLJÁNAK
DÍJAZOTTAI
2020. március 03.
VERS- ÉS PRÓZAMONDÁS
I. díj: Kresák Konrád Szegedi SZC Kőrösy József Közgazdasági Szakgimnáziuma
Felkészítő: Nagy Ildikó
II. díj: Simon Milán– Szegedi SZC Kőrösy József Közgazdasági Szakgimnáziuma
Felkészítő: Nagy Ildikó
SZÓLÓÉNEK
I. díj: Csíkos Szonja – Szegedi Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium
Felkészítők: Toronykői Horák Renáta operaénekes
II. díj: Petre Ricard Radu -SzSZCKiss Ferenc Erdészeti Szakgimnáziuma
Különdíj Fehér Rebeka Anna – Fürtön Lilla – SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola
Felkészítő: Fehér Márta
SZÓLÓHANGSZER (klasszikus zene)
I. díj : Szűcs Kata (fuvola) – Karolina Gimnázium , Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Felkészítő: Szrnkáné Deme Irén
FOLKLÓR
Népzene:
I. díj: Kocsis Ádám István /koboz/– Dugonics András Piarista Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola
Felkészítő: Fábri Géza
Különdíj: Kovács Vivien Ramóna és Deli Alen, Rabi Antal (Dorozsmai Búzakalász Citerazenekar) SZTEJKI Eötvös József Gimnázium
Népdal
I. díj: Hallai Doroti – Dugonics András Piarista Gimnázium
Felkészítő: Csizmadia Anna
Néptánc
I.díj: Netye Máté és Szendrényi Benő SZTEJKI Eötvös József Gimnázium, valamint Papp Bence Deák Ferenc Gimnázium, a Tiszavirág táncegyüttes tagjai
Felkészítő: Tóth Gábor
MODERNTÁNC
I.díj: Kéri Romina – Szegedi SZC Kőrösy József Közgazdasági Szakgimnáziuma
Felkészítők: B. Tóth Lili, Czavalinga Dóra
EGYÉB KATEGÓRIA
Kamarakórus
I. díj: Tömörkény István gimnázium és Művészeti Szakgimnázium 10. C osztály Kamarakórusa : Andó Anasztázia, Csuri Nikoletta, Fodor Boglárka, Kiss Gréta, Kováts Ildikó, Kozák Réka, Major Szilvia, Mózes Vanda, Révész Teodóra, Széll Patrícia, Thuswohl Deborah, Tóth Odett
Felkészítő: Dr. Dohány Gabriella
Könnyűzene:
Különdíj: Zebra Zone Zenekar – Cserháti Veronika, Flosznik Dénes, Sághy Szabolcs, Döbör András Dugonics András Piarista Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola
Kamara-zenekar
Különdíj: Szűcs Kata (fuvola), Koncz Réka(fuvola), Koncz Máté (zongora), Gilice Anna (cselló)
Felkészítők: Szrnkáné Deme Irén, Dobai Csilla, Péter Tímea
Színpadi jelenet
Oklevél: SZSZC Vedres István Építőipari Szakgimnáziuma 9. osztályos „gyakorlati színész” képzésű diákok: Burján Renáta, Czinkota Lili, Gábor Zalán, Laczkó Kármen,Mogyorós Hanna, Paillot Ábel, Pusztai Csenge, Surányi Amira
Felkészítők: Kálló Veronika, Bánvölgyi Tamás
Vadászkürt együttes
Oklevél: Foki Zoltán,Ferenczi József, Bablinszki Barnabás,Halmai Bence, Krizsán János, Csala Ákos,Gyarmat Ruben, Ördög János, Horváth Ádám, Horváth József, Pipis Vivien, Fodorné Volford Bettina (felkészítő) Kiss Ferenc Erdészeti Szakgimnáziuma
Felkészítők: Fodorné Volford Bettina, Vágó János